Revalidatie tijdens de lesuren

De overheid bepaalt in welke gevallen revalidatie tijdens de lestijden mogelijk is, alsook het maximaal aantal uren. Met revalidatie wordt bedoeld: therapeutische behandelingen die tijdens de lesuren worden verstrekt aan de leerlingen en worden uitgevoerd door hulpverleners die niet aan de school verbonden zijn en die hiertoe door de wet gemachtigd zijn.
Revalidatietussenkomsten tijdens de lesuren kunnen enkel schriftelijk worden aangevraagd door de ouder (of voogd) van de leerling bij de directeur.
Deze aanvraag moet vergezeld zijn van een verslag opgesteld door een geneesheer, een erkend revalidatiecentrum, een CLB of een dienst voor geestelijke gezondheidszorg. De klassenraad geeft advies over deze aanvraag.
De revalidatietussenkomsten mogen niet meer dan 2 lestijden van 50 minuten per week bedragen en vinden per voorkeur plaats in de school. De verplaatsingsduur mag in geen geval meer dan 30 minuten per dag zijn.